گروه معماری فاز 2

وبلاگ آموزش حرفه ای فاز 2 معماری

فاز 2 پلان محوطه (LANDSCAPE PLAN)

فاز 2 پلان محوطه یا LANDSCAPE هم در بعضی از موارد مثل فاز 2 کف سازی است که بترتیب زیر می باشد :

1-     جاگذاری مصالح کف سازی با HATCH مورد نظر در روی زمین

2-     کدهای معرفی به جدول نازک کاری

3-     اندازه گذاری دقیق روی مصالح کار شده در کف .

4-     کدهای ارتفاعی

5-     برشهای مربوطه و مورد نظر از کف محوطه ، تا این مرحله از کار مثل فاز 2 کف سازی عمل کرده ایم ولی اکثر پلان های محوطه در زمین های صاف و هموار اجرا نمی شود و دارای ناهمواریهایی هستند که با عملیان نقشه برداری و تهیه نقشه توپوگرافی این امر امکان پذیر می باشد که در ادامه به تهیه این نوع نقشه ها می پردازم که بترتیب زیر می باشد.

1-     نقشه برداری از محوطه برای بدست آوردن بنچ مارک های اطراف ساختمان، عوارض زمین ، کدهای ارتفاعی و پروفیل های مسیر و...

2-     مسیرهای پیاده با توجه به شیب و عوارض زمین بصورت رامپ با شیب حداکثر %10 و پله با ارتفاع cm 17 تا 16  تعریف و کنترل شود.

3-     بعد از پیدا کردن کدهای ارتفاعی نوبت به زهکشی و دفع آبهای سطحی است که به ترتیب ازهدایت آبهای سطحی به سمت فضای سبز با شیب %2 شروع می شود ، و از جویها و کانیوها به سمت مخازن با شیب (SEPTIC) و بعد از طی نمودن این مراحل به سمت کانال اصلی و تصفیه خانه به اتمام می رسد این مسیرهایی که برایتان گفته شد برای استفاده از آبهای سطحی به بهترین نحو است در فاز 2 پلان محوطه هم این نکان بوسیله طراح محوطه ، نقشه بردار و فاز 2 کار تنظیم می گردد.

4-     تهیه برش ها و بزرگ نمایی از دتایل ها برای معرفی مصالح مصرفی در محوطه و زیر ساخت های زمین محوطه که با توجه به هزینه های پروژه بیشتر از خاک طبیعی منطقه استفاده کنیم یعنی تا حد امکان از خاک برداری و خاک ریزی اضافی جلوگیری نمائیم و طراحی دتایلهای محوطه هم  بر اساس شیب زمین می باشد این کار هم بوسیله رامپ و پله هایی که در محوطه در نظر می گیریم ، که این شکست ها باعث می شود  به شیب طبیعی زمین هم نزدیک تر شویم .

برای تکمیل فاز 2 پلان محوطه به : کدهای ارتفاعی و جهت شیب ها و شماره دتایل ها و مقاطع هم احتیاج داریم .

·        امیدوارم این مطالب مفهوم اصلی از فاز 2 پلان محوطه(LANDSCAPE)  و نحوه اجرای این مرحله از فاز دو را برایتان رسانده باشد.

·        در ادامه نمونه هایی از فاز 2 پلان محوطه که در زمین های هم سطح و ناهموار اجرا شده برایتان می گذارم .

*save كردن عكس ها درون كامپيوتر براي بهتر شدن كيفيت فراموش نشود.

 

 

 

 

 

* فاز ۲ پلان محوطه در زمين ناهموار

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۶ساعت ۲۱:۳۸ بعد از ظهر  توسط داود  |